بازسازی وب سایت و فروشگاه اینترنتی

بازسازی وب سایت و فروشگاه اینترنتی

با توجه به مشکلات زیاد سایت های قدیمی یا برخی از سایت های نوپا نیاز هست که این سایت ها بازنگری اساسی صورت گیرد و در برخی از موارد نیاز به بازسازی سایت مشاهده می شود ولی به علت حجم بالایی از اطلاعات این کار با ریسک بزرگی مواجه است و اگر به صورت صحیح انجام نشود احتمال از بین رفتن کل زحمات شما وجود دارد.

بیشتر سایت هایی که از لحاظ امنیت اولیه نتوانسته اند سایت خود را ایمن کنن با این مسائل مواجه هستند و با ورود هکر ها به سایت های این دوستان و ایجاد اختلا در سیستم سایت باعث افت شدید سایت شما خواهند شد.

در باز سازی سایت های وردپرسی به علت دسترس بودن مسیر ورود و راه های نفوذ از سمت تیم کوروش سئو تا حد زیادی از این موارد بر طرف می شود تا هکر های تازه کار دسترسی به سایت شما پیدا نکن و امنیت سایت شما تا حد متوسطی حفظ شود و از آنجایی که سایت های بزرگ نیز مورد حمله قرار می گیرند و هک می شوند ، نمیشه اعلام کرد امنیت صد در صد وجود دارد و با پیشرفت علم و تکنولوژی موارد زیادی برای نفوذ وجود دارد و باید بابت این مورد تیم امنیت جداگانه ای تهیه نمایید.

در بازسازی سایت پارامترهای زیادی وجود دارد که باید رعایت شود وگرنه کل زحمت شما به باد خواهد رفت.

اگر سایتی دارید که نتایج خوبی در موتور جستجوگر گوگل دارد بهتر است این کار را به یک مجموعه متخصص واگذار نمایید تا از مشکلات بعدی و از بین رفتن رتبه های محتوا و محصولات شما جلوگیری شود.

در برخی از موارد تداخل افزونه ها باعث مشکلات زیادی میشود که منبع این مشکلات در دیتابیس است و رفع آن از لحاظ مالی و زمانی به صرفه نیست و در طولانی مدت معلوم نیست به چه بخش هایی آسیب وارد نماید ، یکی از بهترین راه کارها بازسازی سایت می باشد که در زمان خیلی کم کل سایت و دیتای آن را مجدد خواهید داشت.

 

بازسازی وب سایت و فروشگاه اینترنتی

چه پارامترهایی قبل از باز سازی سایت باید چک کرد ؟

1- افزونه ها

2- قالب

3- هاست

اینجا برخی موارد را به شما اعلام کردیم و نحوه تست را نیز برای شما قرار خواهیم داد تا قبل از درخواست بازسازی سایت یا فروشگاه اینترنتی آنها را چک کنید و در صورت عدم رفع مشکل احتمالی شما اقدام به ثبت درخواست نمایید.

1- افزونه ها :

ابتدا همه افزونه ها را غیر فعال نمایید و افزونه ای که میدانید باعث تداخل است را فعال نمایید و سایت را چک نمایید. اگر مشکل سایت حل شد این افزونه را به یک افزونه دیگر فعال نمایید و دوباره چک کنید و اگر مشکل نداشت افزونه بعدی را فعال نمایید تا متوجه شوید با کدام افزونه تداخل دارید. اکنون افزونه مشکل دار را پیدا کردید و از هاست این افزونه را پاک نمایدد و اکنون افزونه را مجدد نصب کنید و اگر مشکل بر طرف شد می توانید از همین افزونه و از مارکت دیگیری تهیه نمایید و چک کنید، اگر همچنان تداخل را داشتید باید از یک افزونه مشابه استفاده نمایید و اگر مشکل حل نشد به مرحله بعدی میرویم.

2- قالب :

اینجا همه افزونه ها را فعال نگه می داریم و یک قالب دیگر را روی سایت تست می نماییم و اگر مشکل بر طرف شد قالب را حذف کرده و مجدد قالب را بارگذاری می نماییم و اگر باز هم قالب باعث تداخل بود و در غیر این صورت از قالب دیگری استفاده نمایید. برخی از مواقع نیز با تغییر قالب نیز مشکل بر طرف نمی شود و باید مرحله بعدی را پیش برد.

3- هاست :

برخی از مواقع با بروزرسانی قالب و افزونه ها درخواست منابع آنها تغییر می کند و اگر هاست ضعیف باشد و از منابع کمی پشتیبانی کند سایت شما با خطاهای زیادی مواجه خواهد بود. حتی شما می توانید با تغییر نسخه PHP برخی از تداخل ها را رفع نمایید. اگر موارد ذکر شده در مورد هاست شما صدق نکرد با یک هاستینگ دیگر صحبت کرده و سایت را برای یک روز به عنوان مهمان آنجا منتقل کرده و از هاست جدید موارد بالا را تست گرفته و احتمال زیاد مشکلات شما حل شود.

در صورتی که هنوز این موارد پابرجا بود و سایت همچنان با خطا لود شده و محصولات و فعالیت های زیادی را بر روی سایت داشته و کشیده اید اینجا است که باید درخواست بدهید تا کارشناس مربوطه ما بازسازی سایت را دریافت نمایید و برخی موارد فنی دیگر را چک نمایید و در صورت رفع هزینه یک نفر ساعت از شما دریافت خواهد شد و در صورت نیاز به بازسازی سایت بررسی لازم انجام می گیرد و هزینه و موارد مربوط را به شما اعلام نموده و در صورت رضایت شما قرارداد بازسازی برای شما ارسال خواهد شد و بعد از تایید و امضاء و تسویه حساب کارشناسان ما اقدام به بازسازی سایت طبق بند های قرارداد می نماییند.

 

پیش نیازهای طراحی سایت چیست؟

 

1- سایت اصلی بالا باشد و تمام صفحات باز شود.

2- هاست اصلی باید منابع لازم را برای نمایش کامل سایت با بازدید حداقل 200 صفحه در ثانیه را داشته باشد.

3- دسترسی مدیر کل برای انتقال یا تنظیم برخی  از موارد در جهت باز سازی سایت شما.

4- تهیه یک فول بکاپ از کل سایت و دانلود روی سیستم کارفرما

بعد از واریز و امضاء قرارداد یک لیست در اختیار شما قرار می گیرد و مواردی که در اینجا اعلام نشده است را باید آماده و انجام دهید و بعد از آن به کارشناس مربوطه اعلام نمایید تا چک لیست شما را به صورت اجمالی یک نگاه انداخته و برخی موارد را تست نمایید. حتما دسرسی هاست و مدیریت سایت را بعد از تهیه لیست در اختیار کارشناس مربوطه قرار دهید. برخی از موارد مورد نیاز شما شاید قابلیت انتقال را نداشته باشد و نیاز به برنامه نویسی مجزا را داشته باشد و در صورت داشتن بکاپ های سالم حتما ذکر کنید تا برخی از موارد از آنجا به سایت بازسازی شده منتقل گردد. سایت های غیر وردپرسی با زمان بیشتری بازسازی خواهند شد.

مدیریت محتواهایی که برای آن امکان بازسازی کامل وجود دارد به شرح زیر است.

مدیریت محتوای آماده وردپرس :

این مدیریت محتوا به دلیل برنامه و افزونه های مناسب و تولید شده از قبل سرعت بیشتری در باز سازی دارد و حتی اگر سایت شما غیر وردپرسی باشد و نیاز به کوچ به وردپرس دارید نیز می توان در کمترین زمان با این روش تمامی محصولات و مقالات را برای شما منتقل نمود.